Звернення

Президії Чернівецької обласної ради профспілок до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, керівників і профспілкових комітетів підприємств, установ, організацій області

         Шановні колеги!

    Спільними зусиллями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавців та профспілкових організацій за рахунок обласного і місцевих бюджетів, частково бюджетів об’єднаних територіальних громад, а також залучення коштів господарських суб’єктів та профспілкових організацій, спонсорських та батьківських коштів влітку 2019 року оздоровлено 7373 дітей, що на 286 осіб більше, ніж у 2018 році, в тому числі 6995 дітей – в 11 позаміських оздоровчих закладах, 378 – за межами регіону. На жаль, у зв’язку з пандемією коронавірусу  COVID-19 у 2020 році оздоровлення дітей не здійснювалося. Водночас повідомляємо, що кількість дітей шкільного віку, і перш за все, дітей пільгових категорій, яких необхідно оздоровити в цьому році, навіть дещо зросла.

    Враховуючи викладене, звертаємося до керівників районних державних адміністрацій, голів районних рад, об’єднаних територіальних громад при внесенні змін до відповідних бюджетів на 2021 рік передбачити виділення коштів на оздоровлення та відпочинок дітей з розрахунку не менше 210 грн. на одну дитину шкільного віку, як це передбачено обласною Територіальною угодою.

    Звертаємося до керівників (власників)  підприємств, установ, організацій Буковини, голів первинних профспілкових організацій, розглянути можливість щодо збільшення розміру коштів, передбачених колективним договором, з 0,3 до 0,5–1 відсотка фонду оплати праці, які роботодавці зобов’язані перераховувати профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу відповідно до вимог статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та використати їх для оздоровлення дітей.

 

Вдячні за розуміння та підтримку цієї благородної справи.

 

Прийнятона засіданні Президії Чернівецької обласної ради профспілок 22 квітня 2021 року  

З повагою

Задорученням президії Голова Чернівецької обласної ради профспілок                                           В. Шкварковський