Шановний Володимире Борисовичу!

         Президія Чернівецької обласної ради профспілок звертається з приводу надзвичайно критичної ситуації, яка склалася у зв’язку із порушенням прав застрахованих осіб на належний соціальний захист у системі загальнообов’язкового  державного соціального страхування через неналежне фінансування страхових виплат Фондом соціального страхування України.

         Основною причиною такої ситуації є, на наш погляд, необґрунтоване рішення Уряду про зменшення у 2016 році розміру єдиного соціального внеску вдвічі та зменшення його частки до Фонду соціального страхування України з 14,2657% до 9,3759%. Профспілки неодноразово звертали увагу на загрозу недофінансування страхових виплат у зв’язку з прийняттям такого рішення, проте ці попередження було проігноровано.

         У 2018 році розпочалися затримки з фінансуванням страхових виплат застрахованим особам, а у I кварталі 2019 року невиплати набули загрозливих розмірів.

         Упродовж півроку Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області не працює належним чином через наростаючу нестачу коштів на його рахунках. Станом на 14 травня п.р. заборгованість перед застрахованими особами із фінансування таких видів страхової компенсації втраченого заробітку як допомога з тимчасової втрати працездатності та по вагітності і пологах досягла 17 млн.грн. Особливо потерпають хворі із довготривалими періодами непрацездатності та вагітні, які позбавлені джерел існування.

         Профспілки, які відповідно до законодавства представляють інтереси застрахованих осіб, надавали різноманітні пропозиції щодо шляхів виходу із цієї скрутної ситуації, ініціювали консультації і переговори сторін соціального діалогу. Проте до цього часу проблема не вирішена. Відсутність відповідного реагування з боку Мінсоцполітики та Міністерства фінансів призвела до численних скарг застрахованих осіб і провокує протестні настрої.

         Президія Чернівецької обласної ради профспілок звертається до Вас, шановний Володимире Борисовичу, з проханням терміново вжити належних заходів з відновлення фінансової спроможності Фонду соціального страхування України.

 

За дорученням президії

Голова Чернівецької обласної ради профспілок                                      

В.Шкварковський