Звернення президії Чернівецької обласної радипрофспілок

до Президента України, Прем’єр-міністра України та народних депутатів України-вихідців з Чернівецької області

щодо недопущення підвищення тарифівна природний газ для побутових споживачів

 

Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністре!

Шановні народні депутати!

Звертаємося до вас на вимогу профспілчан області, які в численних листах до облпрофради, публікаціях в газетах та соцмережах висловлюють свій протест проти підвищення ціни на природний газ для населення.

Федерація профспілок України, в тому числі Чернівецька обласна рада профспілок, не раз зверталися до Президента України, Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо удосконалення державної політики в енергетичному секторі. В сучасних умовах цілковито виключити втручання держави в соціально-економічні процеси неможливо, тим більше, що ринкові перетворення останнього часу в енергетичній сфері взагалі були поспішними  і по суті антинародними.

Не дивлячись на те, що з травня 2016 року вже відбулося збільшення майже вдвічі підвищення ціни на природний газ для побутових споживачів (з 3600 грн. до 6879 грн. за тис.кубометрів), з 1 листопада 2020 року, порівняно з 1 червня 2020 року, ціна на природний газ знову зросла більш ніж у 3 рази, а з 1 січня 2021 року, як “новорічний сюрприз” для буковинців, ціну на газ разом з вартістю його доставки підвищено до  12,68 грн. за 1 кубометр.

Справедливе обурення антисоціальною ціновою політикою Уряду України викликане передусім через те, що зазначене рішення про підвищення ціни на газ прийняте під час загострення пандемії коронавірусу COVID-19, посилення карантинних обмежень, що призвело до суттєвого зменшення доходів громадян. Більше третини домогосподарств краю виявилися фінансово неспроможними самостійно оплатити житлово-комунальні послуги. Люди змушені економити тепло в період пандемії, мешкаючи в приміщеннях, які майже не опалюються, оскільки газ є основною складовою тарифу на опалення та гарячу воду. І саме ці послуги найбільш дороговартісні у наших квитанціях.

Така політика Нафтогазу з регуляторного підвищення вартості газу для побутових споживачів створює соціальну напругу серед населення, призводить до додаткового фінансового навантаження і, як результат – неможливості громадян розраховуватися за отримані послуги. Станом на       1 січня 2021 року заборгованість населення області за спожитий газ склала понад 560 млн.грн.

Це антисоціально та антигуманно. Позиція профспілок – незмінна. Державна цінова політика в енергетичному секторі має бути узгоджена з політикою у сфері доходів та оплатою праці. Не можна перекладати на людські плечі невирішені проблеми економіки та господарювання в країні, які мають компетентно і ефективно розв’язувати урядовці.

Ми вимагаємо зупинення тарифної вакханалії в енергетичній галузі та забезпечення державного регулювання у цій стратегічно важливій сфері, вжиття відповідних заходів для недопущення підвищення тарифів на газ для потреб населення.

Враховуючи ситуацію, що склалася на ринку газу, звертаємося до Вас, шановний пане Президенте, шановний пане Прем’єр-міністре, шановні народні депутати, щодо вашого втручання у невідкладне вирішення питань стосовно:

Запровадження до моменту виходу економіки країни з кризи, пов’язаної з подоланням наслідків пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, мораторію на підвищення з 1 січня 2021 року ціни на природний газ для споживачів;

Скасування постанови НКРЕКП про так звану “абонплату за транспортування газу” як такої, що є грабіжницькою і здирницькою та не грунтується на зрозумілих для населення економічних розрахунках.

Сподіваємося, що наша позиція буде почута і в період дії карантинних заходів не буде допущено необгрунтованого підвищення ціни на газ та відповідно тарифів на комунальні послуги для побутових споживачів.

 

Прийнято на засіданні президії

Чернівецької обласної ради профспілок

12. 01. 2021