Президія Чернівецької обласної ради профспілок висловлює категоричний протест на рішення Кабінету Міністрів України щодо підвищення з 1 листопада 2018 року на 23,5% ціни на природний газ для населення без належних заходів соціального захисту.

    Справедливе обурення антисоціальною ціновою політикою Уряду України висловили понад 15 тисяч членів профспілок на мітингу протесту у Києві 17 жовтня ц.р. Ігноруючи вимоги профспілок, які вручені КМУ в ході широкомасштабної акції протесту від імені більш, як 5-ти мільйонів спілчан України, нехтуючи упереджувальними захисними діями, вкотре на догоду Міжнародному валютному фонду Уряд прийняв рішення, що призведе до ще більшого зростання бідності серед громадян України.

         Висловлюємо рішучий протест таким діям Кабінету Міністрів України та вимагаємо дати їм політичну оцінку, а також:

-скасуватипостанову КМУ про підвищення з 01.11.2018 ціни на природний газ для населення;

-запровадити необхідні упереджувальні заходи щодо соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання споживчих цін;

-забезпечитивстановлення реального розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

-підвищити вдвічі з 01.01.2019 мінімальний рівень оплати праці та мінімальний розмір пенсії; -забезпечити створення умов для відновлення та розвитку вітчизняного виробництва, створення додаткових робочих місць; -забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.  

    У разі ігнорування Кабміном вимог профспілок залишаємоза собою право ініціювати перед Федерацією профспілок України проведення безстрокової акції протесту у м.Києві під стінами Кабінету Міністрів України та збору підписів за відставку Уряду.

      Прийнято на засіданні президії Чернівецької обласної ради профспілок 26.10.2018