СПО об'єднань профспілок не погодив проект наказу Міністерства соціальної політики України про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Цим Наказом пропонується потерпілим від аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1-й категорії, а також дітям, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, замість санаторно-курортної путівки виплачувати грошову компенсацію у сумі 524 грн. Ця цифра розрахована згідно з відповідною Постановою КМУ.

Але, на переконання профспілок, це грубо порушує норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ. Наразі, за розрахунками Фонду соціального страхування України, вартість одного ліжко-дня в санаторно-курортному закладі становить у середньому близько 560 грн., отже, путівка на 18 діб коштує 10 080 гривень.

Тому сума грошової компенсації замість путівки має бути значно вищою, - на цьому наголошено у листі до Міністерства соціальної політики України, підписаним сьогодні Головою СПО об'єднань профспілок Григорієм Осовим.

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-zakhist/15236-profspilki-proti-ushchemlennya-prav-likvidatoriv-avariji-na-chaes-na-sanatorno-kurortne-likuvannya-2