РЕЗОЛЮЦІЯ

обласних зборів голів первинних профспілкових організацій
Чернівецької обласної ради профспілок:

"Про солідарні дії профспілок області за гідну працю та соціальну справедливість"

Ми, учасники обласних зборів профспілок Чернівецької області визнаємо, що в суспільстві відбуваються певні позитивні зрушення, проте вони є недостатніми для забезпечення гідного життя.

Влада замість проведення суспільно необхідних реформ в економічній сфері, поліпшення роботи підприємств, пошуку ефективних засобів наповнення державного бюджету проводить реформи, які є малоефектив­ними і в значній мірі залежать від зовнішніх фінансових запозичень.

Ми категорично не сприймаємо тарифно-цінової політики державних органів влади спрямованої на зниження життєвого рівня населення та поширення бідності серед працюючих. Антисоціальна політика «жорсткої економії» призвела до катастрофічного падіння вартості праці, зростання безробіття та зубожіння населення.

Ми свідомі того, в якій ситуації знаходиться наша країна, які надскладні завдання постали перед суспільством, і робимо свій посильний внесок для їх вирішення.

Наголошуємо, профспілки підтримують суспільно необхідні та соціально відповідальні реформи, визначені державною Стратегією подолання бідності задля скорочення соціальної нерівності, збереження і розвитку нашої незалежної суверенної держави.

Однак, вони мають проводитись на фундаменті солідарності, рівності, соціальної справедливості, згуртованості та демократії.

Метою реформ має стати підвищення добробуту населення, стійке зростання національного виробництва, повна зайнятість з гідною оплатою та безпечними умовами праці.

Влада нарешті повинна наповнювати бюджет через викорінення практики ухилення від сплати податків і шахрайства, в так званій «тіньовій» економіці, а також через реальну боротьбу з корупцією та казнокрадством.

Вимагаємо зупинити політику «злиденної робочої сили» та захмарних зарплат чиновників, які призвели до дискримінації, демотивації легальної праці, поширення безробіття та масової міграції українців за кордон.

Першочерговими діями влади мають бути - створення високоефективних робочих місць та реформа оплати праці на основі забезпечення її рентабельності і суспільної престижності, посилення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства з охорони праці, а також активізація молодіжної політики щодо посилення соціального захисту працюючої молоді.

Водночас профспілки категорично проти звуження трудових прав і боротимуться проти порушень міжнародного права та національного законодавства у сфері праці.

Збори закликають профспілковий актив, всіх членів профспілок області консолідуватись і виступати єдиним фронтом на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працюючих та використовувати всі законні заходи у боротьбі проти любого порушення прав людини праці.

Звертаємося до соціальних партнерів з пропозицією підвищити роль тристоронніх соціально-економічних рад всіх рівнів.

Підтримуємо звернення Федерації профспілок України до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України у другу неділю жовтня, як факту визнання важливої ролі профспілкових організацій та їх об’єднань у формуванні громадянського суспільства та розбудові соціально-правової та економічно могутньої Української держави.

Ми заявляємо - профспілки Буковини спроможні відстоювати та захищати трудові і  соціально-економічні права та інтереси членів профспілок.

Наша сила - у нашій єдності, солідарності і справедливості!

 

Чернівці, 20 грудня  2017 року