30 січня 2020 року Чернівецька обласна рада профспілок підтримала Всеукраїнську акцію протесту, організувавши обласне профспілкове віче. Його учасники категорично виступили за відкликання з Верховної Ради України проєкту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681), відновлення соціального діалогу на всіх рівнях колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, де органи виконавчої влади є стороною угод і колективних договорів.

    Звертаючись до учасників віче, голова обласної ради профспілок Володимир Шкварковський наголосив на те, що в трудових колективах підприємств, установ і організацій, профспілкових організаціях регіону наростає тривога й обурення у зв’язку з економічними  і соціальними “реформами” Уряду, які проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення, а у Верховній Раді йде мова навіть про те, щоб усунути профспілки від захисту трудових прав та інтересів працюючих, а також позбавити їх участі у соціальному діалозі як інституті упередження масштабних соціальних збурень. Професійні спілки, підкреслив голова олпрофради, не можуть допустити прийняття цих антисоціальних, антинародних законопроєктів, що порушують не тільки норми Конвенцій Міжнародної організації праці, які ратифіковані Україною, а й норми Конституції України.

    Чітку й однозначну позицію обласної ради профспілок підтримали у своїх виступах з трибуни профспілкового віче голова профкому державного комунального підприємства “Чернівціводоканал” Микола Ставчанський, голова Чернівецької міської профспілкової організації працівників освіти і науки Ганна Поштар, голова профкому обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей Людмила Цибульська, голова профкому студентів Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Віталій Кіндзерський, завідувач сектору з питань опіки над недієздатними особами Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради, голова профкому Оксана Спенул, колишній начальник відділу аерологічних спостережень Чернівецького обласного центру з гідрометеорології, профорганізатор Володимир Бойков, правовий інспектор праці апарату обласної ради профспілок Олег Стецевич.

    Учасники віче прийняли відповідну Резолюцію і звернулися до членських організацій обласної ради профспілок, міських, районних комітетів галузевих профспілок, усіх первинних профспілкових організацій Буковини із закликом невідкладно провести обговорення в трудових колективах ситуації, що склалася у зв'язку з посиленням наступу на трудові і соціальні права людини праці, втручання в законну діяльність профспілок та засудити антинародну суть так званої “трудової реформи” Уряду. А у зверненні до органів місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад, депутатів місцевих рад усіх рівнів, народних депутатів України, до всіх небайдужих громадян, молоді, правозахисних організацій Буковини закликали підтримати професійні спілки, висловити єдину позицію громадянського суспільства проти намірів зруйнувати  соціально-правову державу, обмежити конституційні права громадян на гідну працю і участь у профспілках для захисту своїх трудових прав.

    Резолюцію обласного профспілкового віче з підписами усіх його учасників надіслано Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку, а також  вручено керівнику апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Сергію Нежурбіді.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МихайлоЛєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради