Шановний Петре Олексійовичу!

Шановний Володимире Борисовичу!

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг всупереч домовленостей сторін соціального партнерства проводити консультації щодо підготовки рішень національної комісії під час формування і провадження державної політики ціноутворення у сфері природних монополій для промислових споживачів та населення, мінімізації негативного впливу підвищення цін/тарифів на рівень життя населення та ефективність функціонування галузей, в порушення норм чинної Генеральної угоди, без обговорення в рамках Міжвідомчої робочої групи, ухвалила 28 березня антинародне рішення „Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу “.

    Встановлення з 1 квітня 2017 року додаткової фіксованої „абонплати“ для населення та промисловості за користування газотранспортними та газорозподільними мережами, що є стратегічним інфраструктурним  ресурсом держави, в черговий раз підвищує вартість енергоносіїв та несе загрозу для добробуту  громадян, їх зубожіння, вимирання та   економічної і соціальної стабільності держави.

    Підвищення ціни на природний газ, призведе відповідно й до підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для підприємств та населення, а також до зростання боргів за ці послуги, які станом на 01.01.2017 року і так по області  вже склали майже 44 млн.грн. (по Україні – 19.9 млрд.грн.). Борги за використаний газ  становлять понад 462 млн.грн.

    Крім того, таке підвищення спричинить чергове зростання цін на продукти харчування і товари першої необхідності. І це при тому, що в Державному бюджеті України на 2017 рік не передбачено впродовж року підвищення розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС або інші компенсаційні виплати населенню. Таким чином відбуватиметься подальше інфляційне знецінення заробітної плати та зниження життєвого рівня населення.

    Президія Чернівецької обласної ради профспілок звертається до Вас, шановні Петре Олексійовичу та Володимире Борисовичу, з пропозицією:

    - негайно скасувати прийняте НКРЕКП рішення та накласти мораторій на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без проведення належного громадського обговорення та погодження із соціальними партнерами  в рамках Міжвідомчої робочої групи;

    - притягнути до відповідальності винних посадових осіб НКРЕКП, із обов"язковим  звільнення їх із займаних посад;

    - організувати широке обговорення національної тарифної політики в Уряді  та Парламенті України із залученням громадськості, експертів, сторін соціального діалогу.

    В разі нехтування цими вимогами  обласна рада профспілок змушена буде вдатися до мобілізації трудових колективів області і із залученням інших громадських організацій рішуче виступити на захист інтересів спілчан, включаючи ініціювання масових акцій протесту.

 

За дорученням президії Голова Чернівецької обласної ради профспілок                                                   В.Шкварковський