23 січня ц.р. у рамках чергового засідання президії Чернівецької обласної ради профспілок відбулася зустріч з народними депутатами України Оленою Лис, Георгієм Мазурашу та Оксаною Гринчук, які входять до складу міжфракційного  парламентського об’єднання “Буковина”. Цьому передувала інтенсивна робота територіального об’єднання професійних спілок щодо налагодження співпраці з народними обранцями, які є вихідцями з Чернівецької області.

         Темою, яка об’єднала учасників зустрічі, були питання, пов’язані з реєстрацією у Верховній Раді України напередодні новорічних свят Урядом України та групою народних депутатів України від Політичної партії “Слуга народу” проєктів законів “Про працю” (реєстр.№ 2708), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)” (реєстр.№ 2681).

         Як підкреслив у своєму виступі голова обласної ради профспілок Володимир Шкварковський, проєкти зазначених законів містять низку положень, які протирічать міжнародним нормам та національному законодавству, значно погіршуючи права профспілок та їх членів. Окрім того, запропоновані проєктами норми у більшості випадків порушують конституційні принципи, викладені у статті 22 Конституції України і відповідно до яких при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. У зв'язку з цим, зазначив він, президія облпрофради категорично висловилася за відкликання цих законопроєктів з обговорення як неприйнятних.

         Чітку і однозначну позицію Чернівецької облпрофради з цього питання викладено у зверненнях до Прем’єр-міністра України, народних депутатів України, трудових колективів Буковини, її поширено у виступах голови облпрофради на каналах обласного телебачення, у друкованих засобах масової інформації. Профспілковий актив регіону взяв участь у проведенні 16 січня Всеукраїнського профспілкового віче у Києві й підтримав його Резолюцію.

         Принциповими, хоча іноді й емоційними, в ході зустрічі з нардепами були виступи голів обласних організацій профспілок Миколи Попадюка, Володимира Барабаха, Олександра Охрімовського, Володимира Дудчака, Олександра Фустія, Василя Кошмана, Івана Мигалюка, голів районних організацій профспілок Ярослава Борсука, Віктора Колісника, голів профкомів Ольги Чернівецької, Миколи Ставчанського.  

         У свою чергу народні депутати Олена Лис, Георгій Мазурашу та Оксана Гринчук поінформували присутніх про їх законотворчу діяльність, загалом висловили підтримку роботи профспілкових організацій області, спрямовану на захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих, запевнили, що порушену на зустрічі тему буде продовжено ними на ближчих засіданнях  міжфракційного  об’єднання “Буковина”, а також  профільного Комітету Верховної Ради України. Цьому, за їх словами, будуть корисними деякі роз’яснювальні матеріали, підготовлені апаратом облпрофради. Досягнуто домовленості щодо проведення таких зустрічей на регулярній основі.

        Президією обласної ради профспілок затверджено заходи на виконання Резолюції Всеукраїнського віче професійних спілок на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці, якими, зокрема, передбачено провести 30 січня ц.р. у Чернівцях профспілкову акцію під гаслом щодо відхилення антинародних проєктів законів про працю, соціального забезпечення та профспілкової діяльності.

 

 

 

 

 

         Михайло Лєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих Чернівецької облпрофради