На контролі – стан реалізації міської тристоронньої угоди       

    20 листопада ц.р. відбулося засідання Чернівецької міської тристоронньої соціально-економічної ради, на якому розглянуто стан виконання Угоди між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, президією Чернівецької обласної ради профспілок та Чернівецькою міською організацією роботодавців на 2019-2020 роки в частині забезпечення продуктивної зайнятості та соціального захисту населення від безробіття, а також оплати праці.     

    У доповідях, зроблених директором Чернівецької міськоїфілії Чернівецького обласного центру зайнятості Іваном Тимошенком та заступником директора департаменту, начальником управління з питань праці департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради Іриною Гресь, йшлося про конкретні кроки з боку влади, спрямовані на працевлаштування осіб на вільні та новостворені робочі місця, в тому числі осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій, здійснення своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях міста.     

    На жаль, як наголошували представники соціальнихпартнерів – роботодавців і профспілок – упродовж кількох останніх років не змінюється негативна тенденція щодо скорочення кількості працюючих, передусім внаслідок масового виїзду буковинців на заробітки за кордон. Резонансним в області стало ігнорування Урядом пропозицій профспілок щодо проєктів нового Трудового кодексу, Державного бюджету України на 2020 рік, чергового суттєвого скорочення чисельності держслужбовців на районному рівні тощо. У регіоні залишається найнижчим по Україні рівень середньої заробітної плати працюючих.            

    Члени тристоронньої соціально-економічної радисхвалили, з-поміж іншого, пропозицію про підготовку проєкту звернення депутатського корпусу міста до Кабінету Міністрів України щодо вжиття необхідних заходів для забезпечення у Чернівцях інвестиційного клімату, підтримки суб’єктів господарювання, які створюють робочі місця, через надання пільг і компенсацій, у тому числі в працевлаштуванні на перше робоче місце молоді, соціально незахищених осіб, осіб з особливими потребами, внутрішньо-переміщених осіб та учасників антитерористичної операції.  

 

 

 

МихайлоЛєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради