У Чернівцях обговорили проблеми колективно-договірного регулювання трудових відносин

         7 листопада ц.р. Чернівецькою обласною радою профспілок у рамках заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю проведено круглий стіл на тему “Колективні договори як основа соціального захисту працюючих”. У комунікативному заході взяли участь керівники членських організацій облпрофради, голови первинних профспілкових організацій області, а також представники соціальних партнерів від влади, роботодавців, відділення Національної служби посередництва та примирення в Чернівецькій області, Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

         Відкриваючи засідання круглого столу, голова Чернівецької облпрофради Володимир Шкварковський зауважив, що питання переговорів та укладання колективних договорів між профспілковими організаціями і роботодавцями є одним із пріоритетних напрямів роботи всіх профспілкових структур області. Ці питання періодично обговорюються на засіданнях пленумів, президій облпрофради та її членських організацій, засіданнях профкомів, проводяться виїзні семінари-наради, огляди-конкурси на кращий колективний договір, узагальнюється позитивний досвід цієї роботи. Загалом вдалося охопити колективними договорами понад 86 відсотків працюючих на Буковині, хоча, на думку Володимира Шкварковського, ще не сповна використані наявні резерви для покращення цього показника.

         З огляду на кардинальні зміни останніх років у структурі виробництва багатьох галузей, утворення нових форм господарювання,  транснаціональних компаній, а також об’єднаних територіальних громад профспілкові організаціії краю, підкреслив голова облпрофради, мають вишукувати більш ефективні форми і методи діалогу, спрямованого на посилення соціального захисту людини праці. До цього спонукає й ситуація, пов’язана з намірами центральних органів влади позбавити працюючих окремих прав захисту через перегляд напрацьованого і погодженого з МОП, СПО та роботодавцями проєкту нового Трудового кодексу України.

         Змістовно насиченим був виступ на засіданні круглого столу заступника керівника Управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання ФПУ, керівника Секретаріату СПО Валентини Приходько, яка детально зупинилася на типових проблемах колдоговірної роботи, налагодження соціального діалогу та шляхах їх вирішення, поінформувала присутніх про позицію Федерації профспілок України у зв’язку з підготовкою нового Трудового кодексу України та відповіла на численні запитання з боку аудиторії.

        Учасники круглого столу схвалили рекомендації керівникам членських організацій облпрофради, головам первинних профспілкових організацій щодо якісного підбиття підсумків виконання колективних договорів за 2019 рік та напрацювання проєктів колективних договорів на 2020 рік.

 

Михайло Лєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради