Про мотивацію профспілкового членства та фінансове зміцнення діяльності профспілок

        24 травня ц.р. Чернівецькою обласною радою профспілок проведено семінар-нараду з головами обласних, районних, міських організацій галузевих профспілок, головами профспілкових комітетів, головними бухгалтерами, казначеями профспілкових організацій на тему: “Організація бухгалтерського і податкового обліку в профспілкових організаціях та впровадження соціальної картки  члена профспілки”.

        Відкриваючи захід, голова облпрофради Володимир Шкварковський поінформував присутніх про те, що з метою підвищення мотивації профспілкового членства та рівня соціального захисту людини праці відповідно до Стратегії діяльності Федерації профспілок України на 2016-2021 роки “Європейський вибір”, затвердженої постановою VII З’їзду ФПУ, щодо підвищення престижу роботи в профспілках шляхом розроблення системи мотивації, заохочення, соціального і правового захисту профспілкових працівників та активістів, Президією Федерації професійних спілок України затверджено Календарний план реалізації цільової програми “Розвиток соціальної картки члена профспілки” на 2018-2020 роки. Голова обласної ради профспілок акцентував також увагу учасників семінару-наради на необхідність забезпечення соціального діалогу, посилення організаційної та фінансової складової в роботі профспілкових організацій Буковини.

        У семінарі взяла участь і виступила керівник управління фінансів, бухгалтерського обліку та кадрової роботи–головний бухгалтер Федерації профспілок України Світлана Моторенко. Вона детально зупинилася на впровадженні в рамках ФПУ єдиної фінансово-бюджетної політики й розробки нового механізму визначення розміру членських внесків на забезпечення статутної діяльності профспілкових органів усіх рівнів, що сприятиме стимулюванню всіх організацій системи профспілок до раціонального використання коштів з метою посилення правового захисту, колективно-договірної, організаційної роботи. Головний бухгалтер ФПУ відповіла на численні запитання учасників семінару.

        Не менш цікавимиу рамках семінару-наради були повідомлення  заступника директора проекту ТОВ Центр соціальних послуг” Яни Лунга-Федорович та координатора проекту Дмитра Доріна, які виступили з  інформацією про перспективи впровадження соціальної картки члена профспілки.