ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ?

-Кабінет Міністрів України презентував проект пенсійної реформи

-Що приготують урядовці з 1 жовтня?

-Зростання пенсій для 6-9 млн. пенсіонерів.

-Чітка залежність розміру пенсій від суми сплачених страхових внесків і тривалості пенсійного (страхового) стажу.

Скасується 15-відсоткове оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам. В області ця норма зачіпає інтереси більше 10 тисяч працюючих пенсіонерів.

Зараз середній розмір пенсій у країні 1828 гривень. Нова формуланарахування пенсій дасть змогу вийти на середній показник 3764 гривні.

У цьому проекті уряд пропонує скасувати й особливі умови виходу на пенсію.

Призначення пенсії за вислугу років здійснюватимуть лише для військовослужбовців.

З 1 січня 2018 року не буде застосовуватися норма щодо вислуги років працівників освіти, охорони здоров'я та соціального захисту.

Пропонується відмінити відшкодування пенсій до досягнення 60 років підприємствами за працівників, які працювали в шкідливих умовах (Список № 1,2) шляхом збільшення єдиного соціального внеску під час роботи працівників.

Запроваджується новий механізм осучаснення пенсій шляхом щорічної індексації для захисту від інфляції.

Який же буде новий порядок виходу на пенсію? Кажуть що пенсійний вік не буде збільшуватися. Але...

З 1 січня 2018 року пропонується встановити, що пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності 25 років страхового стажу. Далі щороку страховий стаж буде збільшуватися на 1 рік і в 2028-му, щоб отримати пенсію за віком потрібно буде мати 35 років страхового стажу. Якщо ж 60-річна людина не матиме необхідного стажу, то вона зможе допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. До речі в 2018 році мова йде про сплату за кожен придбаний рік стажу 16 тисяч 896 гривень

Пенсію за віком у 63 пропонується призначати в разі наявності стажу від 15 до 25 років. Ті громадяни, які не матимуть навіть 15 років стажуз 2019 року зможуть виходити на пенсію за віком 65 років.

Кошти для проведення пенсійноїреформи уряд планує отримати за рахунок реалізації заходів щодо детінізації економіки, прискорення темпів економічного зростання, суттєвого збільшення за рахунок цих заходів заробітних плат. Мова про підвищення єдиного соціального внеску запровадження нових податків з людей найманої праці поки не йде.